Anasayfa / Kişisel / Basitleştirilmiş Aşklar

Basitleştirilmiş Aşklar

Basitleştirilmiş AşklarBasitleştirdik.. Yaşamayı, sevmeyi, aşık olmayı.. Etrafımda onlarca yalanlar üzerine kurulmuş aşklar(!) görüyorum.Üzülüyorum. İkisine de değil. Aşkı basitleştirmelerine üzülüyorum..

İlişkilerine bilinçsizce koydukları ismin anlamını anlayamamalarına üzülüyorum.. O yüzden günlük hayatta bu kelimeyi kullanmamaya çalışırım. Sanırım yaşımızın etkisinden olsa gerek aslında bizim istediğimiz hep mutlu olmak. Ama öyle dünya yok dostum.

Sen o kızı yada erkeği seviyorsan o düştüğünde gülmeyeceksin. Elini uzatacaksın. Orada bırakmayacaksın. İki günde kimseye aşık olamazsın boş yere uğraşma. Hoşlantıyla karıştırıp herkesin kafasını şişiyorsun. Bence aşk çok daha farklı olmalı. Her sabah tekrardan aşık olmalı insan. 14 Şubat diye bir gün uydurup o güne ”Seni çok seviyorum, seni bırakmayacağım” tarzında yalanlarla doldurulmamalı.

Aşk bence en çok da gözlerinin içinin gülmesi… Mutluluktan hep sırıttığını görüp ”Ne mal mal sırıtıyorsun lan!” diyenlere ufak bir el hareketi yapmalı. Müziğinin her nakaratında biraz daha hayal kurmalı. Çok hoş görünüyor değil mi? Ama bunun yanında içinde bolca da gözyaşı bulunmalı. Bulduğun bir köşede delice ağlamalı. Bir daha dönmeyeceğini düşünüp ölü gibi dolanmalı. Seni mutlu etmeye çalışan yakın arkadaşlarına yalandan bir gülümsemeyle o çok da hoş olmayan hayatına devam etmeli. Ne biliyim be! Yolda gördüklerimden biraz daha farklıdır herhalde. Öyle düşünüyorum.

Çok bildiğimden konuşmuyorum. Ama yaptıklarınız midemi bulandırıyor. Dışardan nasıl görünüyor bilmiyorum ama içerisi fazla karışık. Toplamakla uğraşmaktan aşık olmaya vakit bulamıyorum. Zaten etrafımdakileri gördükten sonra pek de heves kalmıyor be. Çok basit düşünüyoruz demiyorum. Daha doğru düzgün düşünmeye başlamadık bile…

Son olarak, aşkı, sevgiyi, ilişkileri öylesine tüketiyoruz ki, içten bir gülümsemeyi, birkaç güzel cümleyi umutla bekliyoruz..

Hakkında Furkan GÖKÇÖL

Akademik alanda kendimi acil sağlık sektöründe geliştirdim. Ancak şu anda dijital pazarlama ve özellikle de arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmalara ileri düzey çözümler sunuyorum.

İlginizi Çekebilir!

Yalnız Hissetmek

Yorucu Anlamlar

Kendinizi kaç kelimeyle ya da cümleyle anlatabilirsiniz? Kaç harf gerekli sizi size anlatabilmek için? Ne …

%d blogcu bunu beğendi: