Anasayfa / Kişisel / Biz Hatayı Umut Ederek Yaptık

Biz Hatayı Umut Ederek Yaptık

Biz hatayı umut ederek yaptık. Fazla anlamlar yükledik şu sıradan ömrümüze. İzlediğimiz her filmdeki aşkı bulabileceğimizi,kitaplardaki herkes gibi mutlu olabileceğimizi sandık. Güvendik mesela. Sevdiğimiz, güvenmek istediğimiz herkese güvendik. Sevdiğimiz herkes güvenilebilirmiş gibi.. Sevdiğimiz herkese bağlandık, gitmelerini istemedik ve gitmek istediklerinde izin vermedik. Gittiklerinde ise katlanamadık, oturduk bulutlara baktık. Tek başımıza mutlu olmayı başaramadık. Ama çok güzel bireysel mutsuzluklar yaşadık. Sevdik, kırıldık. Tekrar sevdik, yılmadık. Her seferinde farklı olacağına inandık, yeni bastan başladık. Oysa kimse değişmedi, yine biz kırıldık, sevdiğimizle kırıldığımızla kaldık. Sonra gülümsedik herkese geçmişi unutturmak, iç hesaplaşmalarımızdan kurtulmak için.

umut etmek, hata yapmakBiz hatayı söylenen her söze bin anlam yüklemeye çalışarak yaptık. Gerçekler, söylenenler kadar netti aslında,  göremedik. Biz hatayı hep geleceği hayal ederek yaptık. Geçmişten hiç ders çıkarmadık, temiz sayfalara inandık. Yeni aşklara, yeni insanlara…
Oysa ne kirlenmemiş bir sayfa kalmıştı ne de kullanılmamış bir kalp.
Biz hatayı her kırık kalbi onarmaya çalışarak yaptık. Kalplerin kırıkları önce ellerimize battı sonra teker teker kalbimize..
Biz hatayı düşünerek yaptık, yapmamız gerekeni günlerce saatlerce düşünerek. İçimizden geldiği gibi davranmak zordu çünkü kırılanlar olurdu, yanlış anlayanlar..
Hep başkalarını düşündük içimizde, hep mutsuzduk.
Geçmemiş yaralarımız, dinmemiş acılarımız vardı. Bütün bunlara rağmen rengarenk umutlarımız.
Biz hatayı umut ederek yaptık.
Onlar siyahtı, biz renklere boyadık.

Hakkında Furkan GÖKÇÖL

Akademik alanda kendimi acil sağlık sektöründe geliştirdim. Ancak şu anda dijital pazarlama ve özellikle de arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmalara ileri düzey çözümler sunuyorum.

İlginizi Çekebilir!

Yalnız Hissetmek

Yorucu Anlamlar

Kendinizi kaç kelimeyle ya da cümleyle anlatabilirsiniz? Kaç harf gerekli sizi size anlatabilmek için? Ne …

2 yorum

  1. slm kardesım ozur dılerım rahatsız edıyom yaklasık bır aydır vpnbook uk 53 uzerınde gırıs olmuyo artık acaba kapandımı veya nasıl gırerım benı bılgılendırrsenız mınetarım kalırım cok tsk edrım

    • Birader sence yeri mi? Koskoca iletişim butonu var, onu geçtim niye seni bilgilendireyim? İP adresine baktığımda yine bir VPN üzerinden çıkış yapıyorsunuz. Çok bile.

%d blogcu bunu beğendi: