Anasayfa / Tanıtımlar / İkinci El Eşyalarınızı Değerlendirin

İkinci El Eşyalarınızı Değerlendirin

Yeni bir eve taşınmak, iş yerinizin yerini değiştirmek ya da eşyalarını yenilemek, başka bir şehre taşınmak gibi durumlarla karşılaşmak sürpriz olmayacaktır. Hemen herkes buna benzer durumlarla hayatı boyunca en az birkaç kez karşılaşacaktır. Evinizin eşyalarını yenilediğiniz, yeni bir ile taşındığınız, işinizi değiştirdiğiniz durumlarda elinizde kalacak olan eşyaları değerlendirmek isteyebilirsiniz. Ama bu eşyaları ücretsiz olarak vermek istediğinizde bile sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eşyaları almayı kabul eden bir yer bulduğunuzda dahi nakliyesi ile ilgilenmeniz gerekebilir. Yani elinizde artık kullanmadığınız ama başkalarının işine yarayabilecek eşyalarınız varsa, elden çıkartmak bazı maliyetlere ve zahmetlere katlanmanızı gerektirebilir. Bu sorunu çözmek için başvurabileceğiniz en mantıklı yol ise ikinci el beyaz eşya alanlar tarafından verilen hizmetlerden yararlanmak olacaktır. Burada beyaz eşya almaktan bahsedilmiş olsa da her türlü eşyanız için uygun teklifler alabilirsiniz. Yani beyaz eşyalarınız dışında kalan tüplü ya da LCD televizyonlarınız, koltuk ya da oturma gruplarınız, iş yeri mobilyalarınız, bilgisayarlarınız veya aklınıza gelebilecek diğer tüm eşyalar için fiyat teklifi alabilirsiniz.

İkinci El Eşyalarınızı Değerlendirin

Bu yöntemi tercih ettiğinizde sıkıcı ve önemli sayılabilecek bir sorumluluktan kurtulmuş oluyorsunuz. Eşyalarınızı elden çıkartmak için herhangi bir çaba göstermeniz ya da maliyete katlanmanız gerekmiyor. İkinci el eşya alanlar eşyalarınızı inceliyor ve uygun bir fiyat teklifi sunuyorlar. Teklifi beğendiğiniz takdirde ise nakliyesi ile uğraşmanız gerekmiyor. Taşıma ve nakliyesini üstleniyorlar. Dolayısıyla ortada duran problemi sorunsuz bir şekilde çözmüş oluyorsunuz. Üstelik eşyaları elden çıkartmak için para ödemeniz gibi can sıkıcı durumlar ile de karşılaşmıyorsunuz. Aksine uygun bir bedel karşılığında eşyalarını satmış oluyorsunuz. Eşyalarınızı incelemeleri, teklif vermeleri ve nakliye işleminin yapılması için de özel bir çaba göstermeniz gerekmiyor. Bu işleri yapmaları için internet sitelerindeki iletişim formunu doldurmanız veya iletişim için verilen telefon numaralarını aramanız yeterli oluyor. Eşyalarınız için anlaştığınız fiyat ise nakit olarak ödeniyor. Eşyalarınızın fiyatlandırılması ve bulundukları yerden alınması ise maksimum 24 saatlik süre içinde gerçekleşiyor. Yani bu iş için uzun bir süre beklemeniz ya da ayrıca vakit ayırmanız gerekmiyor. Tabi bu iş için İstanbul’un her noktasından hizmet almak gibi bir avantajın söz konusu olduğunu da belirtmek gerekir. Yani bulunduğunuz yer ya da zaman önemli olmadan iletişim kurabilir ve kısa sürede ikinci el eşyalarınız için fiyat teklifi alabilirsiniz. Fiyatta anlaştıktan sonra nakliye işi de sorun olmayacaktır.

Sonuç olarak özellikle İstanbul Avrupa yakasında önemli bir problem haline dönüşebilecek işinizi kolaylıkla halletmiş oluyorsunuz. Bu sırada da para ya da zaman kaybınız olmuyor. Alabileceğiniz en iyi fiyatı alarak eşyalarınızı devretmiş oluyorsunuz. Tabi eşyalarınız ne kadar yeni olursa, ne kadar iyi durumda olursa, o kadar yüksek fiyat almayı bekleyebilirsiniz. Ama temelde belli bir ürün ya da kullanılmışlık derecesi önemli olmuyor. Farklı eşyaları, hatta yırtık ya da defolu eşyalarınızı bile uygun bir fiyatla elden çıkartabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek iş ise belirtilen iletişim yollarını kullanarak ikinci el eşya alan yerler ile bağlantı kurmak. Bu noktadan sonrası ile onlar ilgileniyor. Bu şekilde önemli hale gelebilecek bir problemi karlı bir şekilde halletmiş oluyorsunuz. O halde karşılaşabileceğiniz bu gibi durumlar olması ihtimaline karşı iş yerinin telefon numarasını kaydetmeniz yerinde olabilir. İkinci el eşyalarını elden çıkartmak isteyenler zaten bu numaraları arayacaktır. Ama böyle bir durumla karşı karşıya olmasanız bile yakın bir gelecekte böyle bir durum ile karşılaşabilirsiniz.

Hakkında Furkan GÖKÇÖL

Akademik alanda kendimi acil sağlık sektöründe geliştirdim. Ancak şu anda dijital pazarlama ve özellikle de arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmalara ileri düzey çözümler sunuyorum.

İlginizi Çekebilir!

ixirSEO

ixirSEO: Profesyonel SEO Desteği

Büyük bir hızla gelişen teknoloji, en başta interneti bu gelişimin içerisinde çok ayrıcalıklı bir yere …

%d blogcu bunu beğendi: