Anasayfa / Tanıtımlar / İnternetten Güvenli Alışveriş

İnternetten Güvenli Alışveriş

Ukash | Güvenli Alışverişİnternet teknolojisi ile birlikte birçok alışkanlığımız değişti. Eskiden yalnızca mağazalara giderek alışveriş yapabiliyorken, günümüzde internet sayesinde istediğimiz ürünü kapımıza kadar getirtebiliyoruz. Elbette bu gibi insan yaşamını kolaylaştıran şeylerin ortaya çıkmasını sağlayan en önemli etken, insanların internet üzerinden ödeme yapabilmeleridir.

Ancak insanlar halen internet üzerinden alışveriş yapma fikrine biraz soğuk yaklaşırlar. Bunun en önemli nedeni, her gün gerek gazetelerde gerekse de televizyonlarda görülen internet dolandırıcılığı haberleridir. Gerçekten de, her gün yüzlerce insan internet üzerinden alışveriş yaparken kötü niyetli kişilerin tuzağına düşebiliyorlar.

Bu tarz insanların tuzağına düşmemek için, güvenilir ödeme yöntemlerini kullanmak tercih edilmelidir. Bu ödeme yöntemlerinin başında da ukash gelir. Bahsi geçen ödeme yöntemi, günümüzde binlerce internet sitesi tarafından kullanılan, sanal bir kredi kartı işlevi gören bir yöntemdir. En ucuz Ukash adı verilen bu sanal karta sahip olabilmek için hiçbir şekilde kredi kartı bilgilerinizi ya da hesap bilgilerinizi karşı tarafa iletmenize gerek kalmaz. Böylece, karşı taraf sizin hesabınıza erişemeyecek ve sizi dolandıramayacaktır.

Bu yöntemin güvenilir olmasının bir diğer nedeni ise yalnızca sizin istediğiniz limite sahip olmasıdır. Örnek vererek açıklamak gerekirse, 20 liralık bir ürün almak istiyorsanız eğer, bahsi geçen karta yalnızca 20 TL limit yüklersiniz. Böylece, eğer karşınızdaki kişi kötü niyetli biri ise dolandırılma riskini en aza indirgemiş olursunuz. Zira herkesçe bilindiği gibi kötü niyetli insanlar kişilerin bilgilerini aldıktan sonra hesaplarındaki bütün parayı çekmektedirler. Ancak bu ödeme yönteminde böyle bir sorun olmamaktadır, çünkü çekebilecekleri para sınırlıdır.

Peki, bu kartlara nasıl ulaşılabilir? Günümüzde pek çok internet sitesi ucuz ukash satışı yapmaktadır. Ancak bu sitelerden alım yapmadan önce sitenin iletişim bilgilerine ve referanslarına göz gezdirmek son derece önemlidir.

Hakkında Furkan GÖKÇÖL

Akademik alanda kendimi acil sağlık sektöründe geliştirdim. Ancak şu anda dijital pazarlama ve özellikle de arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmalara ileri düzey çözümler sunuyorum.

İlginizi Çekebilir!

ixirSEO

ixirSEO: Profesyonel SEO Desteği

Büyük bir hızla gelişen teknoloji, en başta interneti bu gelişimin içerisinde çok ayrıcalıklı bir yere …

%d blogcu bunu beğendi: