Anasayfa / Tanıtımlar / Jinekomasti Ameliyatı Nedir

Jinekomasti Ameliyatı Nedir

Jinekomasti, erkeklerde görülen meme büyümesi durumudur. Bu büyüme zaman geçtikçe büyük ve rahatsız edici bir duruma gelebileceği gibi, zaman içerisinde küçülerek yok olabilir de. Jinekomasti daha çok ergenlik dönemindeki erkeklerde görülebilir. Bunun nedeni daha çok, hormonal değişimlerin ergenlik döneminde yoğun olarak yaşanmasıdır. Jinekomastide genel olarak olan, testosteron seviyesinin azalması ve östrojen seviyesinin artmasıdır. Genel olarak seks hormonlarındaki olan bu dengesizlik, ergenlik bitiminde yok olabilir.

Jinekomasti ameliyatında, erkeğin memesindeki büyüklük durumu düzeltilerek, düz bir görünüme kavuşturulur. Ameliyat genel olarak zararlı değildir. Sonrasında hastanın yaşayacağı bir sağlık problemi genellikle olmaz. Çok nadir olarak şişme ya da ödem görülebilir. Ama bu durumda da en çok dikkat edilmesi gereken ameliyat öncesi ve sonrasıdır. Ameliyat öncesi, hastanın kendi sağlık durumu hakkında bilgili olması gerekmektedir. Örneğin, hasta kalp hastası, tansiyon hastası ya da şeker hastasıysa ve çeşitli ilaçları düzenli bir şekilde kullanması gerekiyorsa, bu durum ameliyat öncesi kesinlikle doktora bildirilmelidir. Ameliyat ne kadar risksiz olursa olsun, hastanın ilaçları ve varsa genetik hastalıkları önceden mutlaka bilinmelidir. Eğer hastanın düzenli ilaç kullanmasını gerektiren bir hastalığı yoksa gerisi ameliyat öncesi ve sonrası yapılması gereken şeylere kalıyor.

                Ameliyat öncesi kan sulandıran ilaçlar (aspirin vb gibi), bitkisel çaylar ve gıda takviyeleri kullanılmamalı ve eğer kullanıldıysa doktora bildirilmelidir. Onun haricinde ameliyatta genel olarak, genel anestezi kullanılmaktadır. Ancak çok küçük memelerde ya da hastanın özel isteği doğrultusunda, bölgesel anestezi de kullanılabilir. Jinekomasti Fiyatları kullanılan teknik hastane ve jinekomasti büyüklüğe göre değişir. Jinekomasti Ameliyat fiyatı ona göre ücretlendirilir. 

                Ameliyat genel olarak meme başından yarım ay şeklinde kesi yapılarak, içerideki meme dokusunun ve fazla yağ dokusunun boşaltılması yoluyla yapılabilir. İkinci yöntem olarak ise, ultrasonik liposuction yöntemiyle içerisine ultrason kanülleri uzatılarak vaser denen teknik ile birlikte yağın eritildikten sonra çekilmesi işlemi yapılabilir. Bu yöntem klasik liposuction yöntemine göre, meme dokusunun çok daha iyi toparlanmasına, çok daha kolay sıkılaşmasını, kanama ve diğer olasılıkların daha az olmasını sağlar. Ameliyat süresi de yaklaşık 1-1,5 saat arası sürmektedir. 

Daha Detaylı bilgi için tıklayınız.

http://jinekomastiameliyati.net/jinekomasti-ameliyatini-devlet-karsiliyormu.html

Saygılarımla

Op Dr Ali Mezdeği

Hakkında Furkan GÖKÇÖL

Akademik alanda kendimi acil sağlık sektöründe geliştirdim. Ancak şu anda dijital pazarlama ve özellikle de arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmalara ileri düzey çözümler sunuyorum.

İlginizi Çekebilir!

ixirSEO

ixirSEO: Profesyonel SEO Desteği

Büyük bir hızla gelişen teknoloji, en başta interneti bu gelişimin içerisinde çok ayrıcalıklı bir yere …

%d blogcu bunu beğendi: