Anasayfa / Tanıtımlar / Karıncalardan nasıl kurtulabilirsiniz?

Karıncalardan nasıl kurtulabilirsiniz?

Karıncalar aslında zararsız böceklerdir ancak çok fazla oldukları zaman ve sürekli ortalıkta oldukları zaman problem olmaya başlarlar. En çok da mutfakta sorun olurlar çünkü karıncalar en küçük bir kırıntı parçasını dahi gözden kaçırmazlar. Mutfağa girmeyi başaran karıncalar için tezgaha çıkmak, tezgahtaki yemeklere ulaşmak, hatta kavanozlara girmek bile çok zor olmamakta.

Karıncalarla mücadele edebilmek için önce onları ve yaşamlarını bilmek gerekir. Karıncalar sosyal böceklerdir, koloniler halinde yaşarlar. Su ve yiyeceklere yakın yerlerde yuva yaparlar. Nemli ortamları severler. Evlerdeki çatlaklarda, deliklerde, saksı diplerinde, zeminlerin ve beton kaplamaların altında yuvalanırlar. Yiyecek bulduklarında belirli bir rotayı izleyerek yuvalarına yiyecek taşırlar.karınca 2Evde gördüğünüz birkaç tane karınca çok kısa bir süre sonra binlerce karıncaya ulaşabilir. Yemek kaynağının yoğun olduğu yerlerde karıncaların belirli bir rotayı izleyerek yuvalarına yemek taşıdığını görebilirsiniz.

Peki karıncalardan nasıl kurtulabilirsiniz? Mekanınızı istila etmiş karıncalarla mücadele etmek için en önemli önlemlerden biri temizlik koşullarına dikkat etmektir. Açıkta yemek artığı ve kırıntı bırakmamak önemlidir. Ancak çoğu durumda bireysel önlemler yetersiz kalabilir. Kapsamlı bir haşere kontrol planı gerektiği için konusunda uzman bir firmadan profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Hakkında Furkan GÖKÇÖL

Akademik alanda kendimi acil sağlık sektöründe geliştirdim. Ancak şu anda dijital pazarlama ve özellikle de arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmalara ileri düzey çözümler sunuyorum.

İlginizi Çekebilir!

ixirSEO

ixirSEO: Profesyonel SEO Desteği

Büyük bir hızla gelişen teknoloji, en başta interneti bu gelişimin içerisinde çok ayrıcalıklı bir yere …

Bir yorum

  1. Karınca belgeselleri her zaman izlenmeye değerdir. Karıncaları izlediğinizde o kadar şaşırtıcı yaşamsal kanunlara rastlarsınız ki, adeta hayran olduğumuz bu çalışkan yaşam mimarları, ne bir fazla ne bir eksik müthiş bir matematik ile hareket ederler. Şimdilik yalnız bahçede toprağın altında yuva yapmış olan bu çalışkan yaşam mimarları ile başımız dertte, özellikle çim ve saksı topraklarını seçmiş olmaları, hemen hemen bir yıl olduğu düşünülürse, gitmeye de pek niyetleri olmadığını gösteriyor. Elbette pek çok türleri ile karıncalar, tabiatın vazgeçilmez güçlü parçasıdır. Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler.

%d blogcu bunu beğendi: