Anasayfa / Kişisel / Sen Neydin Ulan Böyle?

Sen Neydin Ulan Böyle?

Kaç yaşındaydı? Bilmiyorum. Tahmin etmek kolaydı, ama ben bilmemeyi tercih ettim. Ben onun duygularıyla ilgilenmeyi seçtim. Yüzünde ki yıkılmışlıkla, uykusuzluktan morarmış göz altlarıyla, belki de yorgunluğuyla. Bunlar onun tanımıydı. Dibe vurduğunu söylüyordu. Oysa ki bu adamı anlatmak için dibin dahi bir dibi olmalıydı. Onu ne yıkmış olabilirdi? Hayat hepimiz de birer parça iz bırakmıştı. Hepimizin yaraları vardı oysa ki. Sende ne vardı böyle? Gözlerinde ki acizlikle şehvetin anlamı neydi? Sen neydin böyle?
Gülüyor muydun? Yakışıyordu. Belki de ancak bu kadar yakışabilirdi gülmek acı çeken birine. Duygularını gizlemek, yokmuş gibi davranmak, gece olunca bir daha ve bir daha dibe vurmak ancak bu kadar yerleşebilirdi mimiklerine. Sen korkuydun. Sen yalnız bir adamın yalnızlığıydın. Sen yalnızlığın yalnızlığıydın. Dibin en dibiydin. Nasıl göründüğüne önem verirdin, ama bunu kimse önemsemezdi. Sen kötü adamın içinde nefes almak için çırpınan iyi adamdın. Ölmüyordun, her darbede “yeniden” diyordun, “haydi vur bir daha”. Kötü adam her yere indirdiğinde seni, yeniden doğuyordun. Her ihanette, bir nefes alıyordun. Cesurdun.

                                                                                                                                            Sahi sen neydin böyle?

Hakkında Furkan GÖKÇÖL

Akademik alanda kendimi acil sağlık sektöründe geliştirdim. Ancak şu anda dijital pazarlama ve özellikle de arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmalara ileri düzey çözümler sunuyorum.

İlginizi Çekebilir!

Yalnız Hissetmek

Yorucu Anlamlar

Kendinizi kaç kelimeyle ya da cümleyle anlatabilirsiniz? Kaç harf gerekli sizi size anlatabilmek için? Ne …

%d blogcu bunu beğendi: