Anasayfa / Kişisel / Yorucu Anlamlar

Yorucu Anlamlar

Yalnız Hissetmek

Kendinizi kaç kelimeyle ya da cümleyle anlatabilirsiniz? Kaç harf gerekli sizi size anlatabilmek için? Ne kadar cümle gerekli dünyayı daha yaşanır bir yer yapmak için? Daha ne kadar kendinizi yoracaksınız başkalarına bir şeyler anlatmakla? Ben kendimi ve tüm dünyayı tek kelimeyle ve 3 harfle anlatabilirim. ‘Hiç’… Evet çünkü etrafımızda gördüğümüz her şeye o kadar çok anlam yüklemeye çalışmakla sadece vücudumuzu biraz daha yaşlandırıyoruz. Sanki her şeyin bir anlamı olması gerekiyormuş gibi. Sanki bir bankta otururken etrafımızdan geçip giden herkesi tanımamız gerekiyormuş gibi.

Bence tek yapmamız gereken bankta otururken yere bakıp çakılmamak. Bence biraz da geri yaslanıp bir kaç müzik dinlemeliyiz. Anlam yüklemeye çalışmaktan vazgeçip sadece ritme ayak uydurmalıyız. Çünkü yanınızdan geçenler sizin hakkınızda yeterince farklı şeyler düşünüyor. Gereksiz ve aptalca düşünceler…. Neden onlar gibi aptalca fikirlerle vaktimizi harcıyoruz? Neden bir şeylere anlam katmaya çalışmak ya da onun hakkında düşünüp durmakla kendimizi yoruyoruz ki? Ne de olsa her şey bir ‘hiç’den ibaret değil mi? Dönüp dolaşıp tekrar toprağa dönmeyecek miyiz? Neden şimdiden toprağa bakmaya başladınız? Yoksa bu gece ve bu hafif rüzgarlı hava sizi yeterince huzurlu yapmaya yeterli değil mi?

Bence yeterince yorulduk. Bu kadar uğraşmak küçücük vücutlarımızı büyük savaş alanları haline getirdi. Anlamaya çalışmaktan vazgeçmek en iyisi. Anlamak fazlasıyla aptallık barındırıyor. Anlam yüklemek yerini biraz farklı şeyler alsın. Yorgunluğunu bir kenara bırak dostum. Yarını da bugün gibi bok etme.

Hakkında Furkan GÖKÇÖL

Akademik alanda kendimi acil sağlık sektöründe geliştirdim. Ancak şu anda dijital pazarlama ve özellikle de arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmalara ileri düzey çözümler sunuyorum.

İlginizi Çekebilir!

Aykırı Olmak

Aykırı olmak için çabalayınca hiç aykırı olunmuyor maalesef. Aykırılığın doğasında “doğruluk” vardır çünkü. Gece yarısı …

3 yorum

  1. Ve yine beden bahseden bir makale

  2. Yorgunluğunu bir kenara bırak dostum. Yarını da bugün gibi bok etme. Güzel.

  3. yapicak baska birsey yok calismaya devam.

%d blogcu bunu beğendi: