Anasayfa / SEO / Dijital Pazarlamada Üç Adım

Dijital Pazarlamada Üç Adım

Tüketim çağında firmalar, sahip oldukları farklılıkları hissettirebilmek için pazarlık konusuna bir hayli yoğunlaşmış durumda olmak ile birlikte teknolojinin hayatımıza büyük oranda girmesiyle beraber dijital pazarlama da önemini büyük oranda arttırmış durumdadır. Ülkemizde ve Dünya’da internet kullanımının sürekli olarak artış göstermesinin bir sonucu olarak alışveriş algısı çok büyük değişimler yaşamaktadır. Günümüzde girişimci insanlar gerçek hayatta kurdukları mağazalarda yüzlerce ya da binlerce insana hitap etmek yerine bunu web sayfalarına taşıyıp, ülke ve Dünya üzerinde milyonlarca insana hitap eden mağazalar açmayı tercih etmektedirler. Ancak internet üzerinde satış yapmak için ve hedef kitlenin kolay ulaşabileceği bir web sitesi oluşturmak için kaliteli seo çalışması yapmak yada yaptırmak mutlak suretle önemlidir.

Arama motoru optimizasyonu çalışması ile birlikte bir web sitesini Google, Yahoo ve Yandex gibi dünyaca ünlü arama motorlarında ilk sıralara çıkararak ziyaretçi akışını daha yoğun hale getirmek mümkündür. Bu şekilde ürün alışverişi daha çok olacak ve doğal olarak da daha kolay para kazanma imkanına sahip olunacaktır. Seo uyumlu web sitesi yapmak için ise mutlaka uzmanlar ile görüşülmelidir (Bizle ;).  Zira arama motorlarında özellikle de güncel konular ile ilgili aramalar yapıldığında binlerce hatta milyonlarca sonuç çıkmaktadır. Bunların arasında web sitenizin en üst sıralara taşınmasını istiyorsanız Seo alanında tecrübeli ve isim yapmış firmalar ile irtibata geçmek en sağlıklı yol olacaktır.3 Adımda Dijital PazarlamaDijital pazarlama konusunda başarılı olmak için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de Adwords sistemine üye olmaktır. Bu sayede Dünya’nın en çok kullanılan arama motoru Google’da web sitesini ilk sıralarda yayınlamak ve sektörde en çok tanınan web mağazalarından bir tanesi haline gelmek mümkündür. Google arama motoruna reklam vermenin bedelini ise ayırdığınız bütçeye göre ayarlanabilirken maksimum fiyat dahi kazanılacak paraya oranla çok küçük bir miktar olarak kalmaktadır. Adwords üyeliği Google arama motorunda üst sıralara yerleşmenin en kolay yolu olmak ile birlikte en kesin yöntemi olarak görülmektedir. Web sitesinin farklı renkte Google reklamları adı altında üst sıralarda görüntülenmesi firmaya kaliteli ve güvenilir olduğuna dair bir hava katmaktadır.Kurumsal SEO - SEM - SMO Hizmetleri Son zamanlarda sosyal medya faktörünün insanlar üzerinde ne kadar etkili olduğunu gözlemlemek çok kolaydır. Mobil cihazların da internet iletişimi ile senkronize edilmesinin ardından sosyal medya son derecede büyük önem kazanmıştır. Bunun farkında olan girişimciler ise dijital pazarlama yapmak için özellikle Facebook ve Twitter gibi Dünya çapında yaygın olarak kullanılan medya araçlarını kullanmaktadır. Web sitelerinin tanıtımı belli bir ücret karşılığında bu sitelerden milyonlarca insana yapılırken ücretsiz olarak bir hesap açıldığında da yapılabilmektedir. Bu şekilde müşteri kitlesi katlanarak sürekli artacak ve web sitesi sahibi olan kişilere yüksek miktarda satış yapma imkanı sunacaktır. RSS ile insanlar sosyal medya hesapları üzerinden yaptığınız yeniliklerden de haberdar olacaktır. Üstelik bu şekilde yapılan yorumlar şirket sahibinin daha sağlıklı bir yol izlemesine imkan tanırken, yorum yapan insanların arkadaşları tarafından da görüntülenecek ve hedef kitle biraz daha genişleyecektir.

Günümüzde dünya çapında tanınan firmaların internet üzerinde çok aktif olduğunu ve yeni nesil ticaret anlayışı olan dijital pazarlama ile kar oranlarını büyük oranda arttırdıklarını görebilmekteyiz. Bu alanda başarılı olmak için de Seo, Adwords ve sosyal medya faktörlerini sıkı bir şekilde takip ettiklerini ve kullandıklarını fark etmek zor değildir. Bu unsurlar uzman ekipler tarafından iyi kullanıldığı takdirde web siteleri üst sıralara çıkmaktadırlar. Üstelik bu şekilde televizyon kanallarına ya da gazetelere yüksek meblağlar ödemekten de kurtularak tanıtımlarını yapmaktadırlar.

Değerli takipçilerimiz sosyal medya ve seo danışmanlığı için dilerseniz bizimle çalışabilirsiniz.

Hakkında Furkan GÖKÇÖL

Akademik alanda kendimi acil sağlık sektöründe geliştirdim. Ancak şu anda dijital pazarlama ve özellikle de arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmalara ileri düzey çözümler sunuyorum.

İlginizi Çekebilir!

E-Ticaret Sitelerini SEO Açısından Denetlerken Kontrol Edilmesi Gereken 9 Unsur

E-Ticaret SEO Çalışmalarının Başlangıcında Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken 9 Önemli Unsur Değerli okurlarım, bu içeriğimde …

6 yorum

  1. Teşekkürler çok faydalı yazılarınız var. yeni farkettim bu blogu 🙂

  2. Süper bir paylaşım olmuş.

  3. Sprey Poliüretan

    güzel paylaşım olmuş ellerinize sağlık

  4. Dijital Pazarlama ile ilgili çok güzel bir paylaşım olmuş Furkan. Başarılar..

  5. Ellerine sağlık kardeşim. Çok güzel anlatmışsın.

%d blogcu bunu beğendi: