Anasayfa / Backlink / Yüksek PR Değerine Sahip En İyi 10 Sosyal İmleme Sitesi

Yüksek PR Değerine Sahip En İyi 10 Sosyal İmleme Sitesi

Birçok blog yazarı sosyal imlemeyi sitelerine veya blog adreslerine link alabilmek için en iyi yöntemlerden biri olarak görürler. Ancak çeşitli görüşlere göre sosyal imleme eski gücünü kaybetmeye başlamıştır. Bu görüşlerin büyük bir bölümü doğruluk payı içerir. Google Penguin güncellemesi ve sonrasında gelen Hummingbird güncellemesi sosyal imleme sitelerini önemli düzeyde etkilemiştir. Ek olarak Google+, Twitter, Facebook, Pinterest, LinkedIn gibi sosyal medya siteleri bu süreci desteklemişlerdir.

Ancak bazı yeni ve Google dostu sosyal imleme siteleri yükselişlerini sürdürmeye başlamışlardır. Bu yazıda sizlerle bu siteleri paylaşmak istiyoruz.

Yükselişte Olan Yeni İmleme Siteleri

Storify

Storify, PR8 değerine sahip yeni bir sosyal imleme sitesidir ve Alexa sıralaması 2,477′dir. Bu site olağanüstü eşsiz bir tasarıma sahiptir.

Sosyal İmleme
Bu siteyi iyi kullanın çünkü gerçekten değerli bir site 🙂

Bu siteyi backlink çalışmalarınız için kullanabilirsiniz ancak başlamadan önce aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz.

 • Oldukça katı bir tutum sergilerler. (İçeriğiniz alakasız ise muhtemelen silinir.)

 • Genellikle eğitimsel, akademik ve marka nichelerine ayrıcalık tanırlar.

 • Dışarı giden bağlantılarınız dofollow niteliğindedir.

Site adresi: http://storify.com/

BizSugar

BizSugar.com, DBH Communications tarafından kurulmuştur ve 2009 yılında Small Business Trends’in kurucusu ve CEO’su Anita Campbell tarafından satın alınmıştır. Alan adı 7 yaşındadır, 2007 yılında kayıt ettirilmiştir. Alexa sıralaması 5,343′tür ve PR5 değerine sahiptir.

BizSugar daha çok pazarlama ve girişimcilik ile ilgili imlemeleri kabul etme eğilimindedir.

Sosyal İmleme Siteleri | BizSugar
Tam olarak Google Dostu bir imleme sitesi işte 🙂

Bu siteyi kullanırken iki noktaya dikkat etmelisiniz:

 • Tüm gönderimler sıkı bir denetimden geçerler. Kendini işlerine adamış profesyonel moderatörlere sahiptirler.

 • İçeriğinizi ortak kullanıma açmazlar, blog adresinizi veya içeriğinizi tanıtmak için 140 kelimelik özgün bir açıklama yazma şansına sahipsinizdir.

Site Adresi: http://www.bizsugar.com

Triberr

Dino Dogan Triberr’ı kurarken bir vizyona sahipti. Kendisi hala bir blog yazarı ve düşüncesi blog yazarlarına yazılarıyla ilgili blog yazılarını paylaşabilecek bir şeyler sunmaktı. Böylece ilgi çekici bir topluluk oluşturmak istiyordu. Twitter ve Facebook’tan farklı bir şey olmasını istiyordu. Sonuç olarak fikirlerini hayata geçirdi ve Twitter prensiplerinde güçlü bir sosyal imleme sitesi oluşturdu.

Tribber bir imleme sitesinden çok daha fazlasıdır. Takip edilmek için oldukça çaba sarf etmeli ve akıllıca hareket etmelisiniz. Tribber genel etiketleme girişimleriyle çalışmıyor, etkisini görmek için nicheniz ile ilgili takımlara katılmanız gerekiyor. Bu site yönlendirme trafiği kadar aynı zamanda blog katılımları için de kullanışlıdır.

İmleme Siteleri
Triberr kullanmanızı son derece önerdiğim bir imleme sitesi 🙂

Triberr PR5 değerine sahip bir sosyal imleme sitesidir. Alexa sıralaması 3,511′dir ve kaliteli backlink alabilmek için güvenilir bir kaynaktır.

Site adresi: http://triberr.com/

Scoopit

Scoop.it yoğun bir şekilde çalışan içerik pazarlamacıları için pek yeni bir sosyal imleme sitesi sayılmaz. Scoop.it PR7 değerine sahiptir ve Alexa sıralaması 626′dır. Folkd, StumbluUpon ve Digg tarzı eski tür imleme yöntemlerine benzer bir yaklaşıma sahiptir.

Scoop.it Sosyal İmleme Sitesi
Diğer blogcular bu imleme servisini çok seviyorlar. Bence sizde hemen scoop.it’e katılmalısınız. 🙂

Scoop.it üç adımda çalışmaktadır; ilgi çekici bir şey bulursunuz, bunu kendinize alırsınız ve daha sonra paylaşırsınız!

Site adresi: http://scoop.it

Faviki

Faviki PR5 değerine sahip bir sosyal imleme aracıdır. Wikipedia kavramını etiket olarak kullanmanıza izin verir; diğer sosyal imleme sitelerinde bulunmayan semantik etiketleme yaklaşımı sunar.

Faviki

Faviki yukarıda belirtilen siteler kadar popüler değildir ancak oldukça kullanışlıdır. Etiketleme özelliklerini kullanırken ağırdan almaya özen göstermelisiniz.

Site adresi: http://faviki.com/

Pinterest

Pinterest şu anda dünya üzerinde en hızlı büyüyen sosyal imleme sitelerinden birisi. PR9 değerine sahiptir ve global Alexa sıralaması 27′dir.  Bu site imleme yapmak için oldukça güçlü ve güvenilirdir. Ancak sadece görüntüler ve resimler “pinleme” yoluyla çalışmaktadır. Ayrıca daha fazla kişiye ulaşabilmek için hashtag de kullanabiliyoruz.

Okumaya kısa bir ara verin ve beni hemen bir aşağıdaki buton aracılığı ile Pinterest’te takip edin. 😉 Parlement Mavisi

Pinterest ve SEO
Hala Pinterest kullanmıyorsanız çok fazla şey kaçırıyorsunuz..

Pinterest artık oldukça popülerdir bu yüzden çok fazla şey söylemeye gerek yoktur.

Site Adresi: http://pinterest.com

Hacker News

Hacker News PR7 değerine sahip bir sosyal imleme sitesidir ancak pek fazla popüler değildir. Bunun ardında yatan sebep ise kullanabilmek için iyi bir kodlayıcı, programcı, web tasarımcı ve hatta bir hacker olmanız gerekmektedir.

Sosyal İmleme Platformu Hacker News

Niche odaklı bir sosyal imleme sitesi olan Hacker News aktif bir şekilde yüksek katılıma sahip bir topluluktur. Eğer nicheniz teknolojiyle, bir teknoloji şirketi kurmak veya girişimcilik ile ilgiliyse bu siteyi kullanabilirsiniz.

Site Adresi: https://news.ycombinator.com/

Slashdot

Slashdot yeni bir sosyal imleme sitesi değildir ancak gelmiş geçmiş en iyi sosyal imleme sitelerinden birisidir. Teknolojiyle ilgili imleme sitesi olan Slashdot PR7 değerine sahiptir ve Alexa sıralaması 1,635′tir.

Eğer nicheniz teknoloji, açık kaynak uygulamalar, bilişim teknolojileri ile ilgili bir iş veya site ise bu siteyi imleme stratejiniz kapsamında kullanabilirsiniz.

Site Adresi: http://slashdot.org/

Sosyal İmleme Sitelerinden Backlink Almak

BlogEngage

brianbelfittBirçok insan bu fikre katılmayabilir. Özellikle BlogEngage’in kurucusu Brian Belfitt bu fikre karşı çıkacaktır ancak BlogEngage gerçekten önde gelen sosyal imleme sitelerinden biridir. Ancak bir farklılığa sahiptir.

Yıllardır blog camiasında bir blog yazarı olarak vakit geçiren Brian Belfitt önde gelen, özenli, profesyonel blog yazarlarını tek çatı altında toplayacak bir topluluk oluşturmak istiyordu. Brian Belfitt, BlogEngage’i kurarak bu amacına ulaşacaktı ve bunu yaparken sosyal imlemenin eski kavramsal anlamını tekrardan tanımlayarak bunu başarılı şekilde viral, kaliteli ve katılımcı bir topluluk ağına dönüştürecektir. Brian Belfitt siteyi PR4 değerine kadar taşımıştır ve sitenin Alexa sıralaması 8,088′dir.

Kaliteli Sosyal İmleme
Muhakkak kullanmanız gerekn bir imleme servisi 🙂

Eğer iyi bir sosyal imleme tecrübesi yaşamak istiyorsanız BlogEngage’i deneyebilirsiniz.

Site Adresi: http://blogengage.com/

Socialmediatoday

Socialmediatoday en gelişmiş ve en iyi sosyal imleme sitelerinden birisidir. Birçok kişi bu sitenin bir sosyal imleme sitesi olduğu fikrine katılmayabilir ancak blog adresiniz veya siteniz için PR6 değerine sahip dofollow niteliğinde olan backlinkler almak için ideal bir kaynaktır. Site açıklamanıza göz attığınız zaman şu ibareyi görürsünüz: “Dünyanın sosyal medya konusunda en iyi düşünürlerine, içerik pazarlamacılığına, sosyal işlere, sosyal medya pazarlamacılığına, sosyal müşteri hizmetlerine ve blog yazarlığına ev sahipliği yapar.”

socialmediatoday-is-one-of-the-best-social-bookmarking-site

Bu sitenin çoğunlukla sosyal medya, sosyal işletmeler ve sosyal pazarlamaya odaklandığı açık bir şekilde ortadadır. Nitekim, paylaşılması için buraya gönderilen içeriklerin %80’ni reddedilmiştir. Bu yüzden içeriği göndermeden önce içeriğin birinci sınıf, eşsiz, detaylı analizlerden, infografiklerden ve hatta vaka çalışmalarından oluştuğundan emin olun.

Eğer müşterileriniz veya kendi blog adresiniz için misafirlik yapmayı seviyorsanız bu siteyi kullanmalısınız.

Site Adresi: http://socialmediatoday.com/

Inbound

Inbound.org iyi bir imleme yeri olabilir. Twitter hesabınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Bu sitenin işe yaramasını istiyorsanız içeriğiniz olağanüstü derecede iyi olmalıdır.

Site Adresi: http://inbound.org

İnbound Mükemmel Sosyal İmleme Sitesi

Niche Kelime Nedir?

Son olarak makalede sık olarak geçen “niche” kelimesi hakkında biraz bilgi verme ihtiyacı duydum. Niche Kelime, belli bir alanın sınırlı bir kısmında Google kullanıcılarının belirli bir sıklıkta aradığı, rekabeti az geliri yüksek kelimelerdir.

Değerli okurlarım burada paylaştığım kaliteli ve yükselme garantisi vaad eden backlink kaynaklarının yanı sıra ben bir çok yüksek etkili backlink kaynaklarına sahibim. Ve bu kaynakları backlink paketleri adı altında burada topladım dilerseniz inceleyebilirsiniz…

Eğer sizde sürekli olarak yayınlayacağım ücretsiz backlink kaynaklarına ilk ulaşmak istiyorsanız web sayfama mutlaka e-posta ile abone olmalısınız.

Saygılarımla.. Arama motorlarında üst sıralarda günler dilerim 😉

Hakkında Furkan GÖKÇÖL

Akademik alanda kendimi acil sağlık sektöründe geliştirdim. Ancak şu anda dijital pazarlama ve özellikle de arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmalara ileri düzey çözümler sunuyorum.

İlginizi Çekebilir!

E-Ticaret Sitelerini SEO Açısından Denetlerken Kontrol Edilmesi Gereken 9 Unsur

E-Ticaret SEO Çalışmalarının Başlangıcında Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken 9 Önemli Unsur Değerli okurlarım, bu içeriğimde …

57 yorum

 1. Emeklerine sağlık kardeşim.

 2. Fazla Söze ne hacet Furkan Hocam Yine Döktürmüş Elinize Sağlık Hocam

 3. gerçekten harika bir paylaşım olmuş emeğine sağlık böyle faydalı paylaşımlar çok işimize yarıyor devamını bekliyoruz.

 4. bilgilendirici yazı için teşekkürler

 5. süper paylasım tesekkürler

 6. Kolay Yemek Tarifleri

  bir yeni şey daha öğrenmiş oldum paylaşımlar için teşekkürler

 7. Forklift Kiralama

  Süper Paylaşımlar yapıyorsunuz konularınızı severek beğenerek takip ediyorum emeğinize sağlık iyi çalışmalar

 8. diğer sitelerdeki paylaşımlardan farklı paylaşmışsın teşekkürler

 9. emeğine sağlık güzel paylaşım olmuş.

 10. Mustafa Vefa Kurt

  teşekküler emeğine sağlık

 11. Her arşivde olması gereken siteledi. Sosyal imlemelerin faydalarına detaylı değinmenizi de bekliyor olacağım… Emeğine teşekkürler

 12. güzel bir liste olmuş, teşekkürler.

 13. TEŞEKKÜRLER

 14. replika telefon

  teşekkürler

 15. Farklı ve bilinmeyen siteleri örnek olarak göstermen güzel olmuş kardeşim.Emeğine sağlık.

 16. Çok güzel paylaşım teşekkürler

 17. Gerçekten hocam siz bir harikasınız hayatımda okuduğum en güzel makale idi bundan sonra tüm yazılarınızı okuyacağım. Yorum atarak backlink almamıza izin verdiğiniz içinde teşekkür ederim.

 18. Diğer sitelerden farklı olarak göstermiş olduğunuz siteler gayet güzel ve imleme için site arayan kişiler için de çok iyi örnek olmuş.
  Kaleminize sağlık .

 19. sosyal imleme calismasi

  Bunlar en iyi siteler gercelten.Bende bunlari tercih etmistim zamaninda.Eyvallah admin

 20. Pek çoğuna üye oldum, bakalım nasıl bi sonuç alacağız. Teşekkürler Admin

 21. Çok açıklayıcı ve çok başarılı bir makale olmuş.çok teşekkürler:)

 22. http://www.birnc.com.tr ailesi olarak tüm paylaşımlarını takip ediyor, tüm emeklerin için teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 23. Güzel ben bir kacını denedim 3 tanesinden backlink aldım

 24. Nerdeyse Hepsine ekledim. Çok Güzel paylaşım. Eline sağlık. Teşekkürler.

 25. web tasarım - seo

  hepside ayrı ayrı kendini belli eden siteler ellerinize sağlık

 26. eline sağlık harika paylaşım

 27. tepemobilya.org ailesi olarak Furkan Bey size teşekkür eder internet dünyasında başarılar dileriz.

 28. Çok teşekkür ederim tam aradığım sosyal imleme sitelerine ulaştım.

 29. bir sorum olacak. http://www.blogengage.com/ ‘e 9€’luk ödemeyi yaptıktan sonra nasıl giriş yapabiliyoruz? Yardımcı olabilir misiniz?

 30. hepsini uyguladım hocam sağol

 31. Yaklaşık olarak dört farklı imleme sitesi kullanıyorum ama en iyi sonucu almak için daha çok imleme sitesim mi kullansam anlayamadım daha. Yinede burdakilerden faydalanacağım. Ayrıntılı bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.

 32. Furkan ve ekibine şimdiden teşekürerimi borç bildim açiklayici ve net çözümler sunduğunuz çok iyi oldu ben sayenizde kulandim ve çok memnun kaldim herkesede tavsiye ederim..

 33. Furkan bey bu açıklayıcı paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum . Elinize sağlık .

 34. iPad Acil Servis

  gerekli bilgiler herkese lazım

 35. paylaşım için teşekkürler emeginize saglık.

 36. Madeni Yağlar

  Çok değerli siteler , çok teşekkürler.

 37. sitenizde bulunan yorumlarınız çok güzel

 38. çok güzel site forumlarınız var saolun teşekkürler

 39. site çalışmaları için yararlı bilgiler

 40. paylaşımınız için teşekkürler. emeğinize sağlık. faturahane.net web sitemiz için bir çok siteyi imledik ve verim aldık

 41. gaziantep arkadaşlık

  arkadaşlık sitemiz için harika bir paylaşım olmuş sayenızde sitem 5 sayfa google da ilerledi.

 42. hocam çok teşekkürler gerçekten arayıpta bulamadığım imleme siteleri bunlar..

 43. plotter kağıdı

  paylaşım için teşekkürler

 44. GncWork Web Tasarım

  Çalışmalarınızın devamında başarılar dilerim gncwork.com ailesi olarak teşekkür ederim paylaşımlarınızın takipçisiyim artık.

 45. Merhaba.
  Bu güzel makaleyi geç te olsa farkederek okuduğum için çok memnun oldum.Teşekkürler

 46. Gerçekten yararlı bir sunum olmuş.. Teşekkürler

 47. paylasim cok yararli olmus. cokk tesekkurler. Turkce sosyal boormarks siteleri hakkinda paylasim yaparsaniz sevindirirsiniz.

 48. İçerikleri harika hazırlıyorsun herkes böyle paylaşımcı olmaz teşekkürler.

 49. Veriler için teşekkürler hepsi teker teker açılmıştır 10 artı cepte

 50. çok güzel aydınlatıcı bilgiler. Sağolun.

 51. Konya Web Tasarım

  Furkan bey paylaşımınız her zaman ki çok güzel. Ellerinize sağlık.

 52. Verdiginiz bilgiler icin çok teşekkür ederiz

%d blogcu bunu beğendi: